Adres

Ulucami Mahallesi Orhangazi Çarşısı Taraklı/ Sakarya

İletişim
Sakarya’nın tarihi evleriyle ünlü Taraklı ilçesi yerli yabancı konuklarını ağırlamaya devam ediyor.
6 Farklı ülkeden Türkiye’ye gelen öğrenciler Taraklı’ya hayran kaldı
6 Farklı ülkeden Türkiye’ye gelen öğrenciler Taraklı’ya hayran kaldı
MhREL.gif


"Sakin şehirler" ağına (Cittaslow) üye Sakarya’nın tarihi ilçesi Taraklı, özellikle yaz aylarında yerli yabancı ziyaretçi akınına uğruyor.

Son olarak Sırbistan, Macaristan, Polonya, Yunanistan ve Slovakya gibi farklı ülkelerden Türkiye’ye gelen öğrenci gurubu, tarihi evleriyle ünlü Taraklı ilçesini gezdi. 

500 yıllık Yunuspaşa Camiini, 700 yıllık Çınar ağacını, tarihi hamamı, otantik sokaklarını, Tarihi konaklarını gezen öğrenciler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

İlçe turu sonrası serbest kalan öğrenciler tarihi Yunuspaşa Çarşısında alışveriş yaptılar.

Avrupa komisyonu ile Türkiye ulusal ajansının sağladığı bütçe ile bir proje hazırlandığını söyleyen İngilizce öğretmeni aynı zamanda tur rehberi Onur Öbekcan yapmış olduğu açıklamada,’’ Proje konumuz gençlerin işe alına bilirliği, yeteneklerini arttırma üzerine daha derine girmek gerekirse projenin tam konusu 21.yüzyıl becerilerini geliştirmek üzerine. Bu kapsamda da 6 farklı ülkeden gelen 36 kişiye küçük aktiviteler onların kendi başına öğrenmeyi öğrenmek gibi farklı yaygın öğrenme yöntemlerini kullanarak Bir hafta boyunca farklı aktivitelerle onların bu konudaki bilgilerini deneyimlerini arttırmak hedefimiz’’ Dedi.

Taraklı’yı çok beğendiği söyleyen Sırbistan’dan gelen Anan isimli öğrenci de ,’’Daha önce Türkiye’ye geldim. Antalya başta olmak üzere birçok ili gezdim. Fakat Sakarya’ya ilk defa geliyorum. Taraklı gibi tarihi bir ilçeye ilk geldim. Taraklı’nın otantikliği beni çok mutlu etti. Buradaki yaşam tarzı çok hoşuma gitti. Gerçekten çok ilgimi çekti ve çok mutlu oldum’’ Dedi.

 

resim yükle
PAYLAŞ:

Yorum Yap

* Hakaret içerikli yorumlar yayınlanmayacaktır.

Gaziler Günü Taraklı’da da törenle anıldı

Doğal Gaz Çalışmalarında son durum: Dolum istasyonuna giden ana boruda çekildi!