Adres

Ulucami Mahallesi Orhangazi Çarşısı Taraklı/ Sakarya

İletişim
İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde devam eden çalışmalar, vatandaşlar ...
Belediye ekiplerinde dur durak yok!
Belediye ekiplerinde dur durak yok!
MhREL.gif

Taraklı Belediyesi ekiplerinde dur durak yok. İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde devam eden çalışmalar, vatandaşlar tarafından tam not alıyor.

Bozulan yollarda bakım onarım çalışmaları yapılıyor

Taraklı Belediyesi ekipleri hemen hemen her sokakta çalışmalarına devam ediyor. Doğalgaz kazı çalışmaları haricinde bozulan yollarda bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Taraklı Belediyesi ekipleri sorumluluk kapsamındaki mahallelerde, ihtiyaç duyulan yollarda çalışmalarını sürdürüyor. Diğer yandan Hastane duvarı ve Orman İşletmesine ait duvarda Belediye ekipleri tarafından boyandı.


Yabani otlarla mücadele devam ediyor

Taraklı Belediyesi temizlik İşlerine bağlı ekipler, ilçe genelindeki birçok noktada, yabani ot ile mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Taraklı Belediyesi temizlik İşlerine bağlı ekipler, 6 Eylül’de açılacak olan okulların bahçelerinde ve çevrelerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.

 İlçe genelinde tretuvarlar, duvar dipleri, yol kenarlarında bulunan yabani otlarla mücadele konusunda yoğun mesai yapmaya devam ediyor. Tüm mahallelerde önce ana caddeler olmak üzere tüm sokaklardaki kaldırım ve yol kenarındaki sürekli büyüyen yabani otların tamamı ekipler tarafından kesilerek temizleniyor. Yapılan çalışma planı doğrultusunda yabani otla mücadelede ekipler sokak aralarına girerek tüm mahallelerdeki yabani otların kesilerek bölgelerin temizliğini gerçekleştirmeye devam ediyor.

 

Sineklerle mücadeleye devam ediliyor

Büyükşehir ve Taraklı Belediyesi ekipleri tarafından sinek türlerine karşı teknik donanımlı araçlar ve deneyimli personelle yürütülen çalışmalar gece gündüz devam ediyor.

İlçe merkezinde ve kırsalda haşere ile mücadele eden ekipler, yıl boyunca rögar ve su kanalları gibi sineklerin üreyebileceği potansiyeldeki yerlerde larva ilaçlaması yapılıyor. Teknik donanımlı araçlar ve deneyimli personelle yürütülen ilaçlama çalışmaları, gün içi ile birlikte gece saatlerinde de gerçekleştiriliyor.

Taraklılı vatandaşlarda Belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmadan dolayı her platformda memnuniyetlerini ifade ediyorlar.

 

Başkan Pilavcı: Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor

 Kıymetli Taraklılı hemşehrilerimiz için gece gündüz demeden güzel işler yapmaya her daim çalışmaya devam edeceğiz diyen Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı,’’ İlçemizde Doğalgaz çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Şunu söyleyebilirim çalışmalar beklediğimizden daha hızlı ilerliyor ‘’Dedi. Doğalgazı ilçe halkının sabırsızlıkla beklediğini söyleyen Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, ‘’Bu tür hizmetler biraz sabır gerektiriyor ve emek gerektiren işlerdir. Çok şükür şuana kadar hiçbir sıkıntı yok ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 3 etap şeklinde programlanan çalışmalarımızın 1.’inci etabı inşallah kısa süre içerisinde tamamlanıp Ekim -Kasım ayı gibi gaz verme işlemini gerçekleştireceğiz’’ Dedi.

 Belediye çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Pilavcı,’’ Ekiplerimizi hemen hemen her mahallede her sokakta görmek mümkün. Kırsal mahallelerde ve İlçe merkezinde devam eden çalışmalarımız var bu çalışmalar sona erdiğinde hepsini sizlerle paylaşacağız diyen Başkan Pilavcı, kıymetli Taraklılı hemşehrilerimiz için hayırlı işler yapmaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

 

 

resim yükle
PAYLAŞ:

Yorumlar (1)

Okulların açılması göz önüne alınarak. Kaldırımı işgal eden esnaflara müsamaha gösterilmemelidir. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.Yorum Yap

* Hakaret içerikli yorumlar yayınlanmayacaktır.

Gaziler Günü Taraklı’da da törenle anıldı

Doğal Gaz Çalışmalarında son durum: Dolum istasyonuna giden ana boruda çekildi!