Adres

Ulucami Mahallesi Orhangazi Çarşısı Taraklı/ Sakarya

İletişim
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yapılacak olan kabine toplantısı ...
Yine Marmara'nın en riskli ili olduk!
Yine Marmara'nın en riskli ili olduk!
MhREL.gif

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün yapılacak olan kabine toplantısı öncesinde sosyal medya hesabı üzerinden 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasını yayınladı.

Yayınlanan haritaya göre Marmara Bölgesi'nde en çok vakaya sahip olan il yine Sakarya oldu. 31 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında 233,30 olan vaka sayısı artış gösterdi. 7-13 Ağustos arasını gösteren haritada Sakarya'nın vaka sayısı 261,93 oldu. Yine Sağlık Bakanlığı'nca yayınlanan aşılanma haritasında ise Sakarya Marmara bölgesinde aşılanma oranında en az orana sahip il. 

Bu iki harita karşılaştırıldığında aşı olan illerde vaka oranlarının düşük olduğu aşı oranlarının az olduğu illerde ise vaka sayılarının yüksek olduğu görülüyor... Sakarya aşı haritasında Marmara bölgesinde yüzde 68 oranla sonuncu sırada yer almaya devam ediyor...

Son bir haftada en çok artış olan illeri de açıklayan Bakan Koca, "Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Batman, Bayburt, Aksaray, Gümüşhane ve Ardahan. Aşı ile bağışıklık kazanana kadar tedbirlere tam uyum şart. Maske, Mesafe ve Temizlik olmazsa olmaz." ifadelerini kullandı.

resim yükle
PAYLAŞ:

Yorum Yap

* Hakaret içerikli yorumlar yayınlanmayacaktır.

Ekrem Baba daha ne yapsın!

Taraklı'da bu hafta kaç vaka görüldü?